Dnia 29 maja uczniowie naszej szkoły: Kaja Domańska, Lilianna Kuryła, Jakub Augustyniak i Maciej Kosiński uczestniczyli w podniosłej uroczystości jubileuszu 100-lecia Szkoły Podstawowej w Zalesiu i 25 rocznicy nadania Imienia Szkole. Świętowanie rozpoczęto mszą świętą w Kościele pod wezwaniem Krzyża Świętego w Łukowie, której przewodniczył biskup pomocniczy siedlecki Grzegorz Suchodolski. Po mszy świętej dalsze świętowanie odbyło się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Zalesiu.
Uroczyście wprowadzono sztandary Szkół Podstawowych z Gminy Łuków oraz sztandary Straży Pożarnej z Zalesia i Sięciaszki. Dyrektor szkoły, p. Renata Bieniek, powitała gości i wszystkich obecnych na uroczystości. Przedstawiciele władz samorządowych dokonali krótkich przemówień wraz z gratulacjami.
Dyrektorka placówki w dalszej części wypowiedzi odbyła sentymentalną podróż w czasie – przypomniała kluczowe postacie z historii szkoły, dawnych dyrektorów i nauczycieli. Uczniowie w części artystycznej zaprezentowali szkołę dawniej i dziś. Podczas występu śpiewano pieśni patriotyczne i szkolne oraz odbył się pokaz tańca.
Po występach młodzieży wszystkich poczęstowano tortem. Następnie zwiedzano wystawy historyczne, dokonywano wpisów do pamiątkowych kronik oraz zwiedzano klasy. Odbyły się spotkania pokoleń – wzruszające rozmowy absolwentów z byłymi i obecnymi nauczycielami.
Dalsze rozmowy odbywały się podczas poczęstunku przy suto zastawionym stole.


