22 kwietnia to dzień, w którym szczególnie mocno myślimy o naszym domu – planecie Ziemi. W naszej szkole obchody Dnia Ziemi odbyły się 23 kwietnia. Uczniowie klas V i IIIa zaprosili całą społeczność uczniowską i przedszkolaki na spotkanie, podczas którego wyprawili Ziemi imieniny. Ziemia w prezencie otrzymała od uczniów hasła ekologiczne, piosenki i przysięgę, że zawsze będzie przez nich szanowana i chroniona. Na zakończenie uczennica z klasy VIII zaśpiewała dla Ziemi song, w którym z całego serca wybrzmiały słowa:
„Trzeba mocno bronić starej Ziemi!
Dać odpocząć wodzie, lasom, glebie!
Ludzi więcej nigdy nie zabijać!
Chronić świat!”


