Dzień Ziemi to największe święto ekologiczne na świecie. Jego celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę już od najmłodszych lat. Toteż 22 kwietnia dzieci z wszystkich grup przyszły do przedszkola ubrane w zielonym kolorze - na znak tego, że chcemy, aby nasza planeta była czysta i zielona. Podczas ciekawych zajęć edukacyjnych i zabaw wychowankowie dowiedzieli się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci, a także ich recykling. Próbowały ocenić co czuje Ziemia, gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa, gdy jest niszczona. Przedszkolaki również w sposób praktyczny pokazały, że dbają o środowisko i segregowały odpady. Wychowanie dziecka w duchu EKO i zrównoważonego rozwoju kształtuje w nim wrażliwość, odpowiedzialność, a także sprzyja aktywnemu życiu w zgodzie z naturą oraz byciu oszczędnym.
ZIEMIO! Nie chcemy, abyś była zniszczona, chcemy żebyś była cała zielona !!!


