W II półroczu bieżącego roku szkolnego odbył się konkurs klasowy pod hasłem „Osobowość kulturalna”. Organizatorami konkursu był pedagog we współpracy z dyrektorem szkoły. Konkurs skierowany był do uczniów kl. IV – VIII. Celem jego było promowanie kultury osobistej, życzliwości, kształtowanie postaw szacunku wobec rówieśników, postawy uważności na potrzeby i różnorodność innych. Przebieg konkursu polegał na zapoznaniu uczniów z kryteriami oceny, jakie należy uwzględnić przy wyborze osoby na „Osobowość kulturalną”. Uczniowie z każdej klasy wytypowali jedną osobę, która wyróżnia się m.in. wysoką kulturą osobistą, sposobem zachowania, uważnością na potrzeby innych, prawidłowym sposobem komunikacji.
Tytuł „Osobowość kulturalna” w poszczególnych klasach otrzymali uczniowie:
Zuzanna Wardak – kl. IV
Antoni Karczewski – kl. V
Zuzanna Ciołek – kl. VI
Kornelia Lisiecka - kl. VII
Amelia Klębowska – kl. VIII
Laureaci otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy laureatom zaufania i uznania rówieśników. Zdobycie tytułu to dowód, że są oni liderami kultury w swoich zespołach klasowych i wyznaczają standardy, które być może zainspirują innych. Konkurs cieszył się zainteresowaniem i chcielibyśmy, aby realnie wpłynął na poprawę kultury, szacunku do innych i przyczynił się do poprawy relacji rówieśniczych.


