Zdrowe odżywianie i dostarczanie wszystkich niezbędnych składników pokarmowych to priorytet do prawidłowego wzrostu i rozwoju dzieci. Okres wieku przedszkolnego to idealny czas, w którym kształtuje się zdrowe nawyki odżywiania. Dlatego bardzo ważne jest, aby zaszczepić pozytywne wzorce już od najmłodszych lat. Toteż w ubiegłym tygodniu dzieci z grupy „Motylki” pogłębiały wiedzę na temat prawidłowego odżywiania się, kształtowały właściwe umiejętności i czynności samoobsługowe w oparciu o tematykę zdrowego stylu życia. Podczas zajęć przedszkolaki utrwaliły nazwy i wygląd owoców i warzyw, poznały piramidę zdrowego żywienia, a także znaczenie wody. Brały udział w różnorodnych zabawach propagujących zdrowe żywienie. Tworzyły prace plastyczne min. „Zdrowie na talerzu”, „Owocowe szaszłyki”, „Marchewka”, „Papryka”. Nie zabrakło piosenek tematycznych. Na zakończenie dzieci przemieniły się w małych kucharzy i wykonały smaczną, zdrową i kolorową sałatkę owocową. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców jak: banany, jabłka, mandarynki, winogrona, kiwi, jabłka, gruszki. Każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przygotowanie sałatki sprawiło dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając im, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.
Sałatka wyszła pyszna!! Mniam!!! Mniam!!! Wszystkie dzieci zjadły ją z apetytem!!!


