Uczniowie klasy VIII uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie. Jego celem było przygotowanie uczniów do odpowiedzialnego planowania kariery i podejmowania, przy wsparciu doradczym, decyzji edukacyjnych i zawodowych. Podczas zajęć uczniowie mogli dowiedzieć się jak planować swoją drogę do kariery zawodowej, omawiali barometr zawodów i rynek pracy, poznawali możliwości dalszego kształcenia. Ósmoklasiści z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w warsztatach grupowych. Wykonali plakaty, podczas których analizowali swoje zainteresowania, kompetencje i mocne strony.
Ogromne zainteresowanie wzbudziły gogle VR – nowoczesne technologie, które dały w sposób praktyczny możliwość poznania zawodów przyszłości. Omówiono również istniejące możliwości na rynku pracy oraz zapoznano młodzież z formami pomocy jakich udziela Urząd Pracy osobom poszukującym zatrudnienia. W trakcie prelekcji młodzież ochoczo zadawała pytania, jak również czynnie uczestniczyła w zajęciach. Spotkanie z doradcami zawodowymi było doskonałą okazją do uzyskania niezbędnych informacji i porad dla przyszłych absolwentów, którzy lada chwila będą musieli podjąć ważne dla siebie życiowe decyzje.


