30 kwietnia uroczyście uczciliśmy 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.
Podczas akademii przenieśliśmy się do roku 1791, a całe wydarzenie było relacjonowane na żywo przez dziennikarzy i influencerkę, którzy w nowoczesnej formie przekazywali wiadomości z sejmu, komentarze i reakcje internautów. Dzięki temu historia nabrała dynamicznego, współczesnego charakteru.
Nie zabrakło hymnu, pocztu sztandarowego, pieśni patriotycznych, tańca oraz symbolicznego momentu uchwalenia Konstytucji. Była to nie tylko lekcja historii, ale także refleksja nad odpowiedzialnością za ojczyznę, jednością narodową i znaczeniem mądrych decyzji.


