Książki to najprostszy sposób na naukę, rozwój, dostęp do porad i wskazówek. Dobra książka to świetna metoda na relaks, rozrywkę i poszerzenie horyzontów myślowych. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak wiele wartości płynie z czytania książek. Szacunku do książek uczymy się od najmłodszych lat, toteż z okazji Dnia Książki w naszej szkolnej bibliotece zorganizowano przeróżne formy promocji czytelnictwa. Przeprowadzono zajęcia o Międzynarodowym Dniu Książki i Prawach Autorskich, czytano wiersze o książkach, omawiano cytaty o książkach i czytelnictwie, wykonano plakat na Dzień Książki wymieniając wartości płynące z czytania książek, dzieci rozwiązywały zagadki i ozdabiały zakładki do lektur. Uczniowie wskazywali swoje ulubione książki i pozowali do zdjęcia z najfajniejszą książka w „Fotobudce czytelniczej”. Był to miło spędzony czas w otoczeniu książek.
Świętujemy „Dzień Książki” z biblioteką
Utworzono dnia 09.05.2026
Świętujemy „Dzień Książki” z biblioteką
Utworzono dnia 09.05.2026, 22:03


