W 2026 roku obchodzimy 180. rocznicę urodzin i 110. rocznicę śmierci patrona Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie. Z tej okazji placówka ta przygotowała powiatowy czytelniczo – prasowy konkurs pod hasłem „Henryk Sienkiewicz – polski pisarz, noblista i podróżnik”.
W konkursie wzięło udział 310 osób.
Z naszej szkoły udział wzięli uczniowie klasy VII i VIII pod opieką pani Justyny Porębskiej.
Nagrodzone zostały:
- Bareja Wiktoria - klasa VII
- Klębowska Amelia - klasa VIII
- Pieńkus Nikola, klasa VIII
- Skwarek Aleksandra, klasa VIII
Uczennice otrzymały dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy!!!


