Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Zespół Szkół w Czerśli

Uczniowie w Gminie Łuków – Dzień Edukacji Obywatelskiej

Utworzono dnia 01.06.2026

XXXIII Sesja Rady Gminy Łuków była głównym tematem spotkania zorganizowanego w ramach Dnia Edukacji Obywatelskiej. Wydarzenie, które miało miejsce 27 maja 2026 r. w Urzędzie Gminy, zgromadziło uczniów lokalnych szkół. Data spotkania nie była przypadkowa, ponieważ tego dnia wypada Dzień Samorządu Terytorialnego. Uczniowie podglądali pracę radnych i poznali lokalnych społeczników, m.in. Kazimierę Goławską – byłą Wójt, Krzysztofa Głuchowskiego, Kazimierza Jakubiaka i Stanisława Czubaszka. Podczas Sesji miało miejsce podjęcie uchwał w sprawie aktu nadania wyróżnienia „Zasłużony dla Gminy Łuków” wymienionym gościom.

Druga część spotkania miała już wyraźnie edukacyjny charakter. Prowadząca krok po kroku wyjaśniła, czym właściwie jest samorząd terytorialny, a w szczególności – samorząd gminny.

Na koniec przyszedł czas na sprawdzian – uczestnicy wzięli udział w konkursie dotyczącym poruszanych wcześniej zagadnień. Zwieńczeniem wydarzenia było wręczenie pism okolicznościowych oraz wspólne zdjęcie, które utrwaliło tę nietypową lekcję wiedzy o społeczeństwie. Dla wielu z nich była to pierwsza tak bezpośrednia styczność z pracą samorządu.

Naszym zdaniem takie lekcje w urzędzie to dobry sposób na naukę lokalnego patriotyzmu. 

Dzień Edukacji Obywatelskiej

Utworzono dnia 01.06.2026, 22:27

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2026 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 229

W poprzednim tygodniu: 223

W tym miesiącu: 830

W poprzednim miesiącu: 683

Wszystkich: 4870

Zegar