W dniu 6 maja 2026 r. uczniowie Zespołu Szkół w Czerśli udali się z wizytą do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Góździe. Podczas wizyty dzieci przekazały kilka kartonów zebranej dla psów karmy, która na pewno na jakiś czas wspomoże podopiecznych.
Uczniowie z ciekawością przyglądali się czworonożnym mieszkańcom, którzy radosnym poszczekiwaniem próbowali zwrócić na siebie uwagę.
Podczas rozmowy z opiekunką dowiedzieli się, jak można adoptować psa, jakie obowiązki spoczywają na nowym właścicielu czworonoga. Na koniec pobytu wyprowadzali psy na spacery, dając im chwilę radości. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami pozwolił im lepiej zrozumieć ich potrzeby, zachowania oraz znaczenie odpowiedzialnej opieki. Takie doświadczenia kształtują wrażliwość i empatię, a także dają umiejętności do pracy w ze zwierzętami, np. przyszłemu weterynarzowi.
Dla większości uczniów wizyta w schronisku była ogromnym przeżyciem i wywołała wiele pozytywnych emocji.


